Добредојдовте во Убавина со цел – се радуваме што нѐ пронајдовте. Зошто? Бидејќи имаме порака и ни треба вашата помош за да ја пренесеме понатаму.


 • AVON Инсајдер
  badge-1

  УБАВИНА И ПОД ПОВРШИНАТА

  Почитта кон доброто на животните претставува една од вредностите на Avon Products, Inc. кога станува збор за безбедноста на производите. Avon не спроведува тестирање врз животни за да ја докаже безбедноста на производите или состојките и претставува прва поголема козметичка компанија која стави крај на скоро 30-годишното тестирање врз животни.

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-1

  Годишна соработка помеѓу AVON и CINEPLEXX Maкедонија!

  Во Јуни 2017 г. AVON Македонија ја започна годишната соработка со киното Cineplexx Македонија која ќе трае до Јуни 2018 година. Соработката опфаќа брендирање на дел од просторот во киното со логото на AVON. Во таа насока, Сала 1 доби и ново име – Сала AVON 1 ...

  прочитај повеќе
 • Лајфстајл
  badge-1

  5 начини да воспоставиш рутина за спиење — и да ја зголемиш утринската продуктивност!

  Тајната за продуктивен ден? Подготовка за него претходната ноќ. Од долгата листа на задачи, до нивната вистинска реализација, имањето на планирана попладневна рутина ќе ти овозможи да се опуштиш и и ќе те подготви за идните успеси...

  прочитај повеќе
 • Убавина
  badge-3

  Поглед наназад кон талентот на Avon во создавањето на лакот за нокти

  Прекрасно лакираните нокти се украс на прстите на жените со децении, a Avon го поплочуваше тој пат уште од самите почетоци. Од есенцијалните подлоги за нокти и впечатливите бои, лаковите за нокти продолжуваат да бидат рефлексија на трендовите...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-1

  Марина Цигарида: Напорната работа носи патувања за паметење!

  Амбасадорот на Хуманоста и Зоналниот Менаџер на Зона 6 во AVON Македонија неодамна беше наградена со патување во Јужна Африка како резултат на големите успеси во работата. Таа во AVON Македонија е цели 11 години, а функцијата Зонален менаџер ја исполнува од 2011-та година...

  прочитај повеќе
 • Лајфстајл
  badge-3

  Нурни се во твојот страстен проект во 3 инспиративни чекори

  Идеално е да го работиш она што го сакаш. Во реалниот живот, може да се најдеш во ситуација да работиш нешто што ти ги плаќа сметките и те држи зафатена, но можеби бараш нешто настрана што ќе направи твоето срце да заигра. ...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-1

  Секоја награда е круна на заложбите, мудрото планирање и меѓусебната почит во тимот

  Наградата World Sales Leader по вторпат во рацете на Дана Стојкова, Национален Менаџер за продажба во AVON Македонија...

  прочитај повеќе
 • Убавина
  badge-3

  ГЛЕДАЈ: Ја откриваме тајната зад твојата нова омилена маскара

  Подолги, пополни и повеќе – три збора поврзани со посакуваниот изглед на трепките. А најновата маскара од AVON ги содржи сите три. Со помош на патентираната Smart SLIP технологија и оптимизираната четка за расчешлување, маскарата за поголем волумен Big & Multiplied инстантно...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-1

  Работата со професионален и успешен тим е гордост, но и привилегија!

  Дана Стојкова, Национален менаџер за продажба во Avon Македонија и добитник на наградата World Sales leader: Работата со професионален и успешен тим е гордост, но и привилегија! На Националната годишна Конференција која се одржа минатиот месец во хотелот Александар Палас...

  прочитај повеќе
 • Убавина
  badge-3

  Поглед наназад: 130 години AVON иновации во негата на кожата!

  Повеќе од цел еден век, од иновативните анти-ејџ серуми и кремови, па сѐ до тониците за остранување на вишокот маснотии од кожата, Avon отсекогаш бил пионер во доменот на негата на кожата. На почетоците како California Perfume Company - компанија само за производство на парфеми...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-1

  КАРОЛИНА ГОЧЕВА, пејачка и заштитно лице на AVON Македонија

  Македонската публика ја познава како исклучително дете – талент, од нејзиниот прв настап на фестивалот СИ-ДО во Битола, кога имаше само 10 години. Оттогаш, нејзината кариера е во постојан подем. Во 2002-ра и 2007-ма година ја претставуваше Македонија на песна на Евровизија...

  прочитај повеќе
 • Убавина
  badge-3

  130 години на култните бои!

  Бојата, од нијансата Double Dare Red на Avon во 1940-ите години, до кашмирните тонови на 80-тите години, сѐ до розовите нијанси со моќно име Fearless Fuchsia и Aqua Pops денес, се потстетник на една ера. Во чест на прославувањето на 130-годишнината од своето постоење на...

  прочитај повеќе
 • Лајфстајл
  badge-1

  Нешто мора да се исфрли: 5 совети за одлична утринска рутина

  Ако вашата утринска рутина завршува со лудо истрчување низ врата, а вие се прашувате зошто не успеавте да појадувате – иако некако стасавте да “ѕирнете” во социјалните медиуми – време е за мало духовно просветлување. Ефикасното утринско будење ги...

  прочитај повеќе
 • Убавина
  badge-2

  13 Монументални моменти во историјата на убавината

  Уште од почетокот на времето, жените се одржувале и негувале за да се чувствуваат привлечно, здраво, исполнето и со самодоверба — сѐ во име на убавинатa. Но дефиницијата на зборот убавина е она што постојано се менува, онака како што цивилизациите ја...

  прочитај повеќе
 • Филантропија
  badge-4

  8 важни факти за метастатскиот рак на дојка

  Ракот на дојка не е било каква болест. Постојат повеќе видови, а метастатскиот рак е највирулентната и најсмртноносната форма. Сепак, многу луѓе знаат многу малку за него. Преку градењето на свесност и едукација за метатсатскиот рак на дојка, како и исправање на...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-3

  5 Бизнис совети од г-ѓа Алби!

  Во времето кога жените немале право на глас и можност за вистинска финансиска независност, постоела една жена - дел од историјата на AVON која им се спротивставила на конвенциите – нејзиниот прв Претставник, Г-ѓа Персис Фостер Ејмс Алби...

  прочитај повеќе
 • AVON Инсајдер
  badge-3

  5 Важни лекции за животот од Дејвид МекКонел, основачот на Avon!

  Дејвид МекКонел, трговскиот патник – продавач нa книги од Освего, Њујорк, на почеток не бил подготвен да ја создаде револуционерната компанија за убавина. Но, како што патувал од врата на врата, неговите домашно направени примероци од парфеми се покажале како...

  прочитај повеќе