Македонија
    |         |         |    
BSP_winter_hair_care

Поглед наназад кон талентот на AVON во создавањето на лакот за нокти

Прекрасно лакираните нокти се украс на прстите на жените со децении, a AVON го поплочуваше тој пат уште од самите почетоци. Од есенцијалните подлоги за нокти и впечатливите бои, лаковите за нокти продолжуваат да бидат рефлексија на трендовите.

Подолу, погледнете го развојот на лаковите за нокти од AVON и сите бои на виножитото кои ги содржи.

1920-ти: Раните години

Пред обоените нокти да станат нормална појава, оние кои перфекционистички се грижеле за рацете биле тотално бесни. Оригиналниот будоар сет за маникир од AVON ја трасирал патеката за својот пробив во светот на впечатливите нокти.

1930-те: Сјајни и полирани

Наспроти опциите за боја, многу жени сеуште преферирале сјајно полирани нокти по примерот на Арт Деко периодот. Основните кремови за нокти и кутикули на AVON служеле како одличен избор за жените кои сакаат добро негуван изглед без лак во боја. Исто така популарно: маникир во форма на полумесечина, кој ги оставал врвовите на ноктите необоени. 1940ти до 1950ти: Црвената суверено владее

Жените биле возбудени да ја изразат сопствената женственост и моќ преку зашилените нокти прекриени со нагласен црвен лак. Со нијанси кои паѓаат во очи, како Ripe Cherry и Congo Red, AVON успешно се вклопил во црвениот тренд. 1960-ти: Прекрасни мат пастели

Под влијание на модата, студените мат слоеви биле најчесто во бледо розова и суптилна боја како освежувачка алтернатива за екстремно сјајните финиши. 1970-ти: Златната треска ИЛИ земјените тонови се во центарот на вниманието

Топлите земјени тонови, како AVON Indian Pumpkin и Cinnamon лаковите во боја на тиква и цимет, биле моќен погодок во времето кога во тренд биле меките и природни тонови. 1980-ти: Храбриот и Убавицата

Ексклузивно патентираната формула на AVON за слој со само еден потег, вклучувал силни розови и други впечатливи неон нијанси за жени кои не се плашат да направат од своите нокти главна атракција. 1990-ти: Леснотија во отстранувањетоЛаковите за нокти AVON кои лесно се острануваат со лупење ја имале својата премиера и ги снабдиле жените и тинејџерките со жива селекција од бои без користење на остранувач на лак за нокти. Темните, вамп нијанси биле во мода за жени кои сакале да се нурнат во готскиот тренд. 2000-ти до денес: Најдобри!

Од формули со брзо сушење до гел ефект и украсни камчиња, AVON продолжува да биде успешен преку квалитетна и иновативна понуда, зацврстувајќи го брендот како неприкосновен лидер во оваа индустрија.