Македонија
    |         |         |    
BSP_winter_skin_care

Хороскоп и мириси - дознај ги најдобрите комбинации

Астролошките знаци кажуваат многу за нашите карактери, навики и преференци. Тие исто така можат да понудат упатство за предвидување на мирисите кои ги сакаме. Што ќе ја зачуди жената Бик, и кои парфеми треба да ги избегнеме кога подготвуваме подарок за дамата Шкорпија? Да провериме!

Жена - Овен

Дамите родени во овој Хороскопски знак поседуваат самодоверба и се спонтани, директни и полни со иницијатива. Тие се отворени за нови работи, па нема потреба да се грижиш дека новиот мирис ќе ги разочара.

За дамата - Овен најдобро е да се избегнат слаби, деликатни мириси, бидејќи не се совпаѓаат со нејзината личност. Подобро да пробаш нешто интензивно и полно со енергија, како што се парфемите Little Black Dress Partyили Avon Attraction.

Жена - Бик

Огнена жена! Во животот, како и во љубовта, таа оди со фер средства или фаул! Ако таа сака, таа сака лудо, ако таа мрази, сигурно ќе забележиш. Бик - дамите се живи и сензуални, но исто така и променливи.

Нејзиниот сензуален лик најдобро се совпаѓа со природни афродизијаци, како што се мошус или сандалово дрво. Класичниот Little Black Dress, TTA Today, или двојниот мирис Eve Duet се најдобар избор за неа.

Жена - Близнаци

Дамата - Близнаци е сензуална, полна со шарм и го обожува флертувањето. Таа е полна со енергија, благодет и едноставна човечка љубезност. Како недостаток, се преморува. Таа би сакала да се подели на две и да биде барем на две различни места одеднаш.

Често го менува вкусот, па сигурно ќе љуби нов мирис. Во најлош случај, тој ќе и здосади побрзо од другите луѓе. Вреди да ги проба мирисите Oasis и Parisian Chic.

Жена - Рак

Обично таа е мирна, тивка и многу трпелива. Ги користи нејзините канџи како последно средство, а повеќето пати е премногу доцна, кога веќе е повредена. Чувствителна и срамежлива, таа не сака да биде центарот на вниманието. Таа се чувствува добро во тимови кои се женствени, и во животот и во модата, таа не сака да блесне премногу.

Таа ќе сака мириси како што се Rare Pearls со суптилна нота од магнолија, но новиот EVE Confidence може да биде подеднакво добро решение. Дамата во знакот Рак често нема доверба, и овој парфем ќе ја зголеми нејзината самоувереност.

Жена - Лав

Лавицата, како вистински лидер, не сака да биде незабележана. Оваа дама е одлучувачка, тврдоглава, силна и сака да добие што ќе науми. Нема смисла да се расправаш со неа, бидејќи таа ретко го менува својот став и не сака да ги признае своите грешки.

Дамата во знакот Лав сака силни, но не премногу тешки мириси. Таа не треба да ги докажуваат очигледните работи на никого; доволно е да се нагласи што може да се види со голо око. Premiere Luxe, Avon Alpha или Avon Luck се идеалните мириси за овој знак.

Жена - Девица

Девиците се трезвени, мирни и ретко погодени од емоции. Дури и како млади, тие не се луди и не губат рамнотежа. Девиците се прецизни и пресметани, тие имаат тенденција да бидат малку срамежливи и избегнуваат експерименти. Да се биде ѕвезда не е нивната игра - тие преферираат да останат во позадина.

Мирисот за дама во знакот Девица треба да биде добро избалансиран. Pur Blanca, Avon Femme, или Perceive Dew се нашите препораки.

Жена - Вага

Рамнотежата не е само збор за неа. Таа ја цени смиреноста и дисциплината; таа цени согласност и ги избегнува кавгите. Жените родени во овој знак се водат со класа и дипломатија без оглед на нивната работа.

Дамата Вага сака луксуз и квалитетни работи. Таа ужива во парфеми кои не се премногу јаки што се Little Black Dress Weekend, Avon Life од Kenzo и Eve Elegance.

Жена - Шкорпија

Тие се заводливи, мистериозни и сензуални. Дамата - Шкорпија се перцепира како опасна, но вистински го користи отровот само кога се чувствува загрозена. Таа има тенденција да биде многу чувствителна и нежна, но нејзиниот изглед може да оддава поинаков впечаток.

Дамата - Шкорпија не може да издржи цветни и слатки мириси, но за разлика од тоа, таа не е особено претпазлива. Таа сигурно ќе ја сака серијата мириси IMARI, Mesmerize Black или Eve Alluring.

Женa - Стрелец

Ја цени слободата и леснотијата, таа презира рутина, а кога сака да постигне нешто, сигурно ќе направи се што е во нејзина моќ! Овие жени се обично спортски настроени, екологисти, ретко носат високи потпетици или кратки фустани, но сепак поседуваат многу шарм и благодет.

Тие ќе сакаат свежи и енергични мириси како на пример Avon Free или Avon Pure. За љубовна средба ќе изберат посладок мирис како Viva la vita!

Жена - Јарец

Таа има тенденција да биде кул, компонирана и ублажена. Таа не се експонира смеејќи се или плачејќи. Понекогаш дури може да изгледа премногу цврсто, но во реалноста таа поседува златно срце и е многу чувствителна. Жените родени во овој знак имаат огромни амбиции и често ги сфаќаат со страст и ангажираност.

Дамата Јарец ќе сака Avon Attraction Rush, Pur Blanca Elegance, или Far Away Infinity. Таа не верува во честите промени, па понекогаш е тешко да ја убедиш за нов мирис. Сепак, таа треба да ризикува да експериментира од време на време, бидејќи тоа само ќе ја збогати нејзината непослушна природа!

Жена - Водолија

Таа е шармантен, но непостојан романтичар. Таа има тенденција да биде каприциозна, генијална, креативна и често поседува уметничка душа. Тешко е да се предвидат постапките на дамата - Водолија, бидејќи е доста непредвидлива. Често нејзините неконвенционални идеи го изненадуваат светот.

Дамата - Водолија сака доминантни мириси, нежни, но не сосема тривијални. Таа треба да одобре Celebre или Secret Fantasy.

Жена - Риби

Таа е посветена и сакана и има тенденција да се крие во позадина, прикривајќи ја нејзината светлина. Таа е способна да се жртвува за семејството, дури и до точка на губење на себеси. Оваа нежна душа често ужива во грижата за другите. Таа ќе го цени секој подарок и сигурно ќе ја изрази својата благодарност.

Дамата - Риби ќе се чувствува добро со деликатни мириси. Добра идеа е да избереш нешто за поттикнување на енергијата. Ние предлагаме Incandessence, Avon Dreams, или Cherish.