Македонија
    |         |         |    
BSP_parfums-2018-09

ТРЕНДОВИ ЗА ЛЕТО 2018: ШТО Е ВО МОДА?

Летото 2018 ќе биде време на удобност, суптилни додатоци и елеганција што секогаш останува во мода! Што треба да вклучува трендовската гардероба? Ние проверивме!Летото не е време да се преправаш или да бидеш ограничен во модата, туку токму овој период од годината е оној кога навистина можеш да си играш со трендовите и да дозволиш да блесне твојот природен шарм ! Што треба да носиш?

Едноставни фустани, гламурозни додатоци

Едноставен и универзален стил кој убаво ја обликува силуетата: ова е опис на летните фустани во 2018 година. Актуелните бои се аквамарин, розеви и разни нијанси на сино. Додај гламурозен и скромен додаток: среброто и златото се уште се во мода, но бисерите ќе бидат одлични за посебни прилики.

Жежок летен тренд: носи неколку синџири на вратот одеднаш, и експериментирај со бохо стилот!

Удобност, удобност, и уште еднаш,  само удобност

Ова е главен слоган на сезоната. Одбери ултра удобни хеланки и ¾ џинс хеланки - носи ги со кошули за издолжување на половината, и ако преферираш поедноставен стил, биди сигурна дека ќе го пробаш хитот на оваа сезона: Палацо панталони кои ќе направат да се чувствувате како вистински италјанец со стил. Тие се одлични за работа, како и за време на одмори!

Стилски на плажа

Избери костими за капење кои ги истакнуваат твоите предности и заборави на недостатоците. Оптички осабувачки стил и систем за илузија на телото ќе станат твои сојузници. Универзално танкини, очила за сонце и голема чанта со тропски дезен се секогаш одличен избор!

Лето 2018 чанти

Навистина може да се шекнете по нив! Златото е апсолутно во мода, како и комбинацијата на црно-бели нијанси и малите пастелни чанти. Фламингото и тропските лисја се добар избор, и соодветно на тоа, шарените торби може да се користат за време на летните празници, на плажа или за време на викенд во центарот на градот.