Македонија
    |         |    
BSP-2018-C09-art3-fragrance

МИРИСЕН ХОРОСКОП ЗА МАЖИ: ПРОВЕРИ ШТО НАЈМНОГУ МУ ОДГОВАРА!

Астролошките знаци кажуваат многу за нашите карактеристики, навики и преференци. Може да се смееш на ова, но астрологијата не само што може прилично точно да ги предвиди однесувањето и склоностите на нашите најблиски, туку може и да ни помогне да избереме мириси кои навистина ќе ги импресионираат. Што да се купи за г-дин Лав, и  за што никогаш нема да се добие одобрение од г-дин Шкорпија? Ние проверивме! 

Господин Овен

Овој човек е навистина роговиден! Мажите Oвни се вистински луѓе, направени од месо крв, и емоции. Тие уживаат во добра забава, ги импресионираат другите, и генерално се проактивни во животот. Тие имаат тенденција да бидат импулсивни, понекогаш дури и насилни, но огнениот Овен може да се претвори во нежно јагне ако знаеш како да му се обратиш.

Кога купуваш парфем за Господинот Овен , не избирај мирис кој е премногу суптилен и не е доволно спектакуларен, но обиди се да се држиш настрана од екстремно интензивните мириси : мора да внимаваш да не го превозбудиш овој и онака доволно жив тип. Ви препорачуваме: For Victory или Destination

Господин Бик

Овој човек е огнен како во арената за борба на бикови. Тој е вистински хедонист и ужива во се што е убаво, елегантно и....скапо. Г-динот Бик нема да се задоволи со обичен подарок,a токму затоа состојките, но и амбалажата ќе направат да му потскокне срцето.

Кои парфеми ќе му одговараат? Тој најверојатно ќе ужива во ограничена верзија на LUCK, Avon Attraction или Black Suede Intensive. Пачули, ѓумбир, сандалово дрво и калибарни ноти се добри идеја!

Господин Близнак

Овој навистина сладок говорник е комуникативен , но сепак тој не е дволичен во љубовта : ако некој навистина го запознае, ќе ја забележи неговата топлина и посветеност. Тој има тенденција да биде расфрлен, понекогаш несериозен, но сака да се грижи за себе.

Г-дин Близнак ќе сака парфеми кои се вклопуваат во неговиот карактер, како што се Individual Blue, Quantium, или juicy Simple Because.

Господин Рак

Тука е партнерот од вашите соништа: чувствителен, суптилен, грижлив, топол. Понекогаш тој се засенува со својата темна страна и станува интровертен и пречувствителен, и се крие во својата обвивка.

Овој знак не сака да блесне или да прави големи впечатоци кај народот, па неговиот мирис треба да биде прилично транспарентен и природен. Avon Pure, Perceive for Men, или Just Play сите овие се одлични избори на мириси што може да го уверат срамежливиот гoсподин Рак.

 Господин Лав

Тешко е да не го забележите, дури и ако тој не поседува лавовска грива. Лавовите обично имаат силен карактер; тие се харизматични и имаат огромно чувство за хумор. Не задолжително надмоќни , обично тие се конзистентни и решителни, но некои претставници на овој знак се навистина конкурентни и не дозволуваат некој да влезе во нивната област.

Господинот Лав сака да биде забележан. Избери нешто силно и не толку очигледно: Avon MUSK Marine, Elite Gentlemen или X-серија Quake.

 Господин Девица

Овие господа имаат тенденција да бидат искрени и добри: тие се доверливи до степен што можат да бидат наивни. Концептите, како што се честа и веродостојноста, навистина се однесуваат на нив. Девиците се понекогаш премногу критични и педантни, што може да ги доведе до создавање на некои проблеми во врската.

Поради нивната прецизност и живот пристап, девиците често се под стрес. Нивниот мирис треба да биде смирувачки и релаксирачки, и да одговара на безгрешниот изглед за кој се стремат. Ти препорачуваме Avon Man, Avon Alpha, или сребрена верзија на Avon LUCK

Господин Вага

Тој обично е многу рафиниран, елегантен и образован. Овој роден дипломат побудува восхит и е вистинска социјална пеперутка. Поради оваа причина, вагите понекогаш се залудни и гладни за комплимент, но ако целосно не го изгубат допирот со реалноста, тие се уште се шармантни и навистина љубезни.

Господин Вагра сака класични, но не премногу скромни мириси. Ние советуваме Premiere Luxe, OUD, Aspire Man, или Black Suede Touch.

 Господин Шкорпија

Постојат безброј приказни за господинот Шкорпија. Наводно, тој е заводлив, мистериозен и ... опасен. Сепак, ова е само делумно точно, како што обично е и со приказните. Факт е дека тој сака да доминира, интригантен и критичен, а поседува и екстремна интуиција.

Што сака господинот Шкорпија? Мирис кој е далеку од очигледен, и прилично длабок. Предлагаме Black Suede Intense, TTA Today for Him, и Mesmerize Black за големи прилики.

 Господин Стрелец

Жеден за авантура, интелигентен и секогаш подготвен за некоја добра забава, госпоинот Стрелец ќе стори сé што е потребно за да го освои твоето срце откако ќе го привлече вниманието. Стрелецот има мислење дека е среќен во животот, иако неговата непромисленост и невнимателна љубов кон ризични претпријатија може да го чини скапо.

Што треба да уловиш за господинот Стрелец? Препорачуваме Black Suede Essential, Elite Gentleman Untailored или Full Speed Nitro.

Господин Јарец

Тој има тенденција да биде кул, компониран, и по интровертен, но навистина може да сметате на него: Господинот Јарец е сигурен и практичен. Неговата смиреност е речиси пословична, а понекогаш и тоа го ограничува од слободното изразување на своите чувства.

Кои мириси ќе го загреат и анимираат малку остриот господин Јарец? Пробај со Black Suede или Avon Attraction.

Господин Водолија

Овие господа се елегантни, полни со идеи и енергија, но нивните предности лесно можат да се претворат во недостатоци. Господинот Водолија може да стане исцрпен и тврдоглав, но исто така е конзистентен, вистински, искрен и не прифаќа неправда во каква било форма.

Овој воден знак преферира лесни ноти и не може да издржи резервна темнина. Blue, Dynamic Fresh, и Perceive Man се одличен избор.

Господин Риба

Овие уметнички сонувачи имаат широк поглед на светот, имаат тенденција да си мечтаат многу, и честопати им недостасува суштината. Тие може да заборават на сметките, но сигурно ќе забележат кога нешто ќе им пречи.

Господинот Риба , исто како господинот Рак и господинот Водолија, ужива искреност и едноставност, така што суптилните мириси како Avon Pure, Avon Luck или Elite Gentleman Weekend ќе одговараат одлично за него.