Македонија
    |         |         |    
BSP_Luck_Limitless

Мирис со кој ќе го освоиш светот!

Luck Limitless за НЕА

Цветно-овошен (килибарен)

Екстравагантен мирис кој ја содржи есенцијата на гламур и софистицираност со допир на сензуалност за дополнителна интригантност.Скапоцените розови пиперчиња даваат чувство на зачинета топлина во врвната нота, сочното личи се меша со пенливиот ѕвезден помело, за сјаен прв впечаток.Вибрирачки букет од златна орхидеја цути во срцевината, давајќи блескав цветен потпис кој сјае, совршено дополнувајќи ги врвните овошни ноти.Во основата, богатиот спој на сензуалниот мошус од ванила со реткиот дијамантски килибарен акорд го заокружува мирисот со луксузна трага што трае.“Кога го креирав овој мирис, бев инспирирана од сите жени кои ги познавам кои веруваат во себеси и не се плашат да ризикуваат во животот. Сакав да ја доловам таа самодоверба на навистина гламурозен начин.”“Многу сум горда на овој мирис, не само попради тоа што мислам дека е прекрасен, туку бидејќи сметам дека ја доловува основата на жената која одбива да се ограничи себеси на она што општеството и останатите го мислат за неа. За мене, жената која го носи овој мирис ги диктира сопствените правила и дури и ги прекршува, ако тоа го сака! Се надевам дека овој мирис е охрабрувачки и ја истакнува токму таа карактеристика кај секоја жена.”Александра Карлин, креатор на Luck Limitless за НЕА

Luck Limitless за НЕГО

Fougere Ambery (Citrus)

Luck Limitless за НЕГО го доловува луксузот и базичната мажественост на најфините елементи од природата за да креира мирис кој е истовремено груб и рафиниран, а истовремено сензуален и софистициран.Пенливата лимета лесно се меша со конрастните ноти на зачинетото биберче и бамбусот за динамична и интригатна врвна нота во која се нурнувате.Премиум лаванда buena vista креира елегантна ароматична свежина која зрачи од срцевината со допири на скапоценото индиско оревче и белиот ѓумбир, за дополнителна текстура и длабочина.Нагласеното, луксузно килибарно дрво се чувствува во основата со ноти на ветивер од Мадагаскар и ретки килибарни кристали за да го заокружи мирисот со мазна, сензуална трага.“Она што го прави овој мирис посебен е неговата уникатна комбинација на студена мажествена свежина и топлата, килибарна сензуалност. Ние навистина ги туркавме обата аспекти на мирисот до крај. Исто така, вградивме компопненти кои се познати поп тоа што носат среќа, знаејќи дека Luck Limitless мажот е оној кој сака да ризикува. Бамбусот и индиското оревче се исто така познати што носат среќа, а исто така придонесуваат за свежите и сензуални аспекти на мирисот. ““Горди сме на овој мирис бидејќи беше креиран да создаде самодоверба за мажот кој го носи, охрабрувајќи го да го живее животот до максимум, барајќи можности и ручејќи ги бариерите на секојдневието.”Карлос Виналс и Дејвид Апел, креатори на Luck Limitless за НЕГО