Македонија
    |         |         |    
BSP_winter_skin_care

Немаш време? Погрижи се за твојата кожа за миг!

Ајде да бидеме искрени: сите сакаме да имаме совршена кожа, но никако не наоѓаме време за напредни третмани или повеќеслојна нега. Знаејќи го тоа, Avon подготви нешто што ќе ги задоволи твоите потреби!

Mултифункционалната козметика е најжешкиот тренд во последните години. Карминот не само што ги бои и обликува усните, туку обезбедува и соодветна нега. Имаме слични очекувања и од кремовите против брчки. Tие треба да делуваат брзо и не само да ја подобрат состојбара на кожата и да ги корегираат несовршеностите, туку и да направат добра основа за шминката и да го подобрат тенот. Очекувањата се навистина високи. Дали е тоа навистина можно да се постигне?

 

3 во 1 крем? Да!

Нема ништо лошо во експериментирањето, но обидите врз сопствената кожа може да имаат и лош ефект. Еден од најголемите гревови е несоодветната дневна нега на кожата … но и во претераното користење на козметиката. Сите целиме кон најдобрите ефекти, но резултатите можат да бидат далеку од задоволителни. Ако твојата кожа изгледа просечно, додека твојот несесер практично пука од производи – вистинско време е да се направи оптимизација. Повеќе не значи секогаш и подобро!

Новиот Anew Reversalist Blur покривачки крем 3 во 1 е совршена козметика за оваа задача. Делува како крем против брчки, коректор и ББ крем. Ако не нанесуваш шминка секој дене или пак преферираш ултра-природен изглед, овој производ лесно ќе ја замени пудрата. Ќе го постигнеш ефектот на совршена кожа со едно едноставно нанесување.

Како функционира?

Досегашното искуство ни кажува дека ако нешто има повеќекратна намена, тогаш веројатно е со низок квалитет. Но, овде не се работи за тоа!

Anew Reversalist Blur покривачкиот крем е добро дизајниран производ. Прво, ги намалува брчките и ја подобрува цврстината благодарение на Tri-Elastinex технологијата. Второ, ги корегира несовршеностите, ја распрснува светлината за оптички да ја измазни кожата, ги замаглува брчките и ја минимизира видливоста на порите. И на крајот, го изедначува тенот на кожата и нежно додава здрава боја на кожата.

Сето ова во само еден чекор во негата на убавината! Такви се ефектите на патентираната AVON Multi-Blur технологија. Мора да го искусиш ова – се разбира, на твојата кожа! Докази? Ние имаме цврсти докази!

93% од жените кои користеле Anew Blur прекривачки крем забележале видливо подмладена кожа, намалена видливост на брчките, подобрено ниво на хидратација и природно балансиран тен. Ефектите се видливи веќе по првата употреба, а со секојдневно нанесување резултатите стануваат сé поевидентни.

Запомни дека она што го правиме денес е како нашата кожа ќе изгледа за 10 или 20 години. Залудно е да користиме методи кои не ни делуваат убедливо. Започни ја твојата мултифункционална револуција со новиот Anew Blur прекривачки крем и уживај во ефектите на прекрасна, мазна кожа без брчки! Отсега па натаму!