Македонија
    |         |         |    
Avon True
Зошто лансираме нов бренд?
Погледни како се променивме за тебе
AVON TRUE портфолио
маскари
молив за очи / сенка за очи
течни пудри
пудри во прав и бронзери
кармини
лакови за нокти
отстранувачи на шминка
TRUE COLOUR SUPERSHOCK MAX МАСКАРA
До 15 пати волумен од коренот до врвот
TRUE COLOUR SUPERSHOCK МАСКАРА
Импресивен волумен и раздвојување
TRUE COLOUR WINGED OUT МАСКАРА
Совршена должина и раздвојување
TRUE COLOUR WIDE AWAKE МАСКАРА
Ефект на поголеми очи
TRUE COLOUR SUPEREXTEND МАСКАРА
Екстремна должина до 87%
TRUE COLOUR ПОТХРАНУВАЧКА МАСКАРА SUPREME LENGTH
2-во-1 маскара која ги издолжува и потхранува трепките
TRUE COLOUR САМООСТРЕЧКО МОЛИВЧЕ ЗА ОЧИ
Молив за очи на извлекување со најлесно нанесување
TRUE COLOUR ДИЈАМАНТСКО МОЛИВЧЕ ЗА ОЧИ
Ги нагласува очите со дијамантски линии
TRUE COLOUR САМООСТРЕЧКО МОЛИВЧЕ ЗА ВЕЃИ
Совршено го дефинира обликот на веѓите
TRUE COLOUR ТУШ ЗА ОЧИ
Туш за очи со ултра тенок врв од 0,4mm
TRUE COLOUR МОЛИВ ЗА ОЧИ ALWAYS ON POINT
Самоостречки молив за секогаш прецизна дефиниција
TRUE COLOUR ДВОБОЈНИ СЕНКИ ЗА ОЧИ
Задимени очи без напор во само 2 чекори
TRUE COLOUR ЧЕТИРИБОЈНИ СЕНКИ ЗА ОЧИ
1 палета, бесконечен број на изгледи, со огледалце и апликатор
TRUE COLOUR МАТИРАЧКА ТЕЧНА ПУДРА
Мат смирувачка пудра со камилица и лаванда
TRUE COLOUR БЛЕСКАВА ТЕЧНА ПУДРА
Блескава и релаксирана кожа, со камилица и алое
TRUE COLOUR ТЕЧНА ПУДРА ЗА БЕСПРЕКОРНО ПОКРИВАЊЕ
Пудра за целосно покривање за 100% природен изглед и чувство
ДОЛГОТРАЈНА ТЕЧНА ПУДРА
Совршенство кое трае многу долго
TRUE COLOUR КОМПАКТНА ПУДРА
Целосно покривна пудра во удобно компактно пакување со сунѓерче и огледало
TRUE COLOUR ТЕЧЕН КОРЕКТОР
Осветлувач за подочници
TRUE COLOUR МАТИРАЧКА КАМЕНА ПУДРА
Мат, совршен финиш
TRUE COLOUR ОСВЕТЛУВАЧКИ БИСЕРИ
Разнобојни бисери за моментален блескав сјај
TRUE COLOUR GLOW БРОНЗЕНИ БИСЕРИ
Обезбедува бронзен ефект на кожата
TRUE COLOUR КОРЕКТИВНИ БИСЕРИ
Корективни бисери помешани заедно за совршено изедначен тен
TRUE COLOUR БЛЕСКАВО РУМЕНИЛО
Им дава на образите свеж бран од боја
TRUE COLOUR КАРМИН
Интензивна боја и потхранување
TRUE COLOUR МАТ КАРМИН
100% стилски мат усни, без сушење!
TRUE COLOUR УЛТРА ХИДРАНТЕН КАРМИН
Привлечна боја и хидрирачки гел
TRUE COLOUR ДОЛГОТРАЕН КАРМИН
Боја и долготрајност
TRUE COLOR СЈАЈ ЗА УСНИ
Хидратација и сјај за посакувани усни
ULTRA COLOR МОЛИВ ЗА УСНИ
Кремаста боја за усни и молив во едно
TRUE COLOUR САМООСТРЕЧКИ МОЛИВ ЗА УСНИ
СОвршен облик со часови
НИЈАНСИРАН БАЛСАМ ЗА УСНИ
Боја и нега
TRUE COLOUR SUPREME ПОТХРАНУВАЧКИ КАРМИН
3-во-1 кармин кој бои, потхранува и хидрира
TRUE COLOUR PRO+ ЛАК ЗА НОКТИ
12 дена боја која трае*
BB 7-IN-1 ЛАК ЗА НОКТИ
BB 7-во-1 ефект
5-ВО-1 ТРЕТМАН ЗА НОКТИ
5 во 1 третман за нокти
ТРЕТМАН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА НОКТИТЕ
ја обновува цврстината на ноктите и дава природен сјај со вистинско злато
ЛАК ЗА ПОПОЛНУВАЊЕ НЕРАМНИНИ
ги измазнува нерамнините и ги изедначува ноктита, со масло од марула
ЛАК ЗА БИСЕРЕН СЈАЈ НА НОКТИТЕ
тертман со бисерен сјај
РАСТВОР ПРОТИВ ЛУПЕЊЕ НА НОКТИТЕ
го спречува лупењето и кршењето на ноктите, со регенерирачки кератин
ТРЕТМАН ЗА ЗАНОКТИЦИ
веднаш им дава здрав изглед на заноктиците
СЕРУМ ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА РАСТОТ НА НОКТИТЕ
го поттикнува здравиот раст на ноктите за 5 дена, со витамини
МАСЛО ЗА ЗАНОКТИЦИ СО ВИТАМИН E
богато масло за заноктици
СПРЕЈ ЗА БРЗО СУШЕЊЕ НА ЛАКОТ
брзо го суши лакот за нокти и го спречува размачкувањето
КОРЕКТОР ЗА ЛАК ЗА НОКТИ
овозможува прецизно нанесување и коригирање на трагите од лак за нокти
ПОТХРАНУВАЧКИ ОТСТРАНУВАЧ НА ЛАК ЗА НОКТИ
2-во-1 потхранува и отстранува
TRUE COLOUR ЛОСИОН ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ШМИНКА
• кремаста формула која нежно ја отстранува шминката,
• совршено ја потхранува кожата, нежен,
• не ги иритира очите
TRUE COLOUR ЛОСИОН ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ ДОЛГОТРАЈНА ШМИНКА
• двослојна формула која темелно ја отстранува водоотпорната шминка,
• нежен, но ефикасен,
• без масни траги
AVON TRUE ПОРТФОЛИОсимни PDF
Како да го препознаеш твојот тип на убавина?
ОСНОВНАТА ПОДЕЛБА НА ТИПОТ НА УБАВИНА Е СТУДЕН И ТОПОЛ ТИП. Како да препознаеш каков тип на убавина имаш ти?
Отстрани ја шминката најмалку половина час порано, потоа застани пред огледало на дневна светлина, пожелно во маица со неутрална крем боја. Види кој пигмент на лицето доминира на твојата кожа, дали е повеќе жолт или повеќе розов, набљудувајќи ги најмногу брадата и образите. Ако сеуште се двоумиш, стави на вратот фолија или марама во сребрена и златна боја и види која од боите ја осветлува и освежува твојата кожа, а која те затемнува и ја прави кожата сива.
студена русокоса
топла русокоса
студена бринета
топла бринета
КОЖА: розова пигментација, кожата е многу светла, малку црвена, понекогаш малку прозирна. По сончање кожата е црвена. Тип за земјени нијанси, вените на рацете често се со сина боја.

КОСА: таа има студени тонови, често во нијанси на сива и пепеласта
Сива, белузлава

ОЧИ: Често, во нивните очи може да се забележат арктичките, студени бои - сива, сина, црна.
Сини, сиви
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Како користењето на различна сенка ги прави очите поотворени: со помош на четка нанеси ја најсветлата нијанса од сенката, наречена основна нијанса (бр.1), на подвижниот дел од окото, а потоа користејќи ја истата четка нанеси со среден интензитет од потемната нијанса на превојот на капакот (бр. 3).
 • Како осветлувањето на лицето дава друга димензија - лицето изгледа помладо, поздраво и блеска.
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Како класичната банана шминка е создадена со само една палета сенки за очи - само следи ги броевите на нијансите на сенките!
 • Како соодветната боја на карминот јаа нагласува твојата насмевка - секогаш проверувај дали нијансата одговара на твојот тип на убавина. Со погрешна нијанса твоето лице и заби ќе изгледаат потемни или пожолтеникави.
КОЖА: жолта пигментација, кожата во тек на годината изгледа исончано. По изложеност на сонце, кожата станува кафеава. Кај топлиот тип често се случува вените на рацете да се со зелена боја.

КОСА: Косата има прамени со топли тонови, тие изгледаат како да се осветлени од сонце, често и со црвеникави тонови.
Русокоса со нијанса на црвени, топли жолти нијанси

ОЧИ: Во очите на жените со топол тип на убавина може да се најдат траги од кафени и килибарни тонови.
Кафени, кафено зелени, понекогаш со жолтеникави точки
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Како твоето лице цвета и изгледа помладо благодарение на руменилото на образите. Тоа добива повеќе енергија и шарм.
 • Како дефиницијата на веѓите значи многу во дневната шминка - провери како го подобрува твојот изглед и фацијалните експресии!
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Колку е важно да се покријат темните подочници. Користи соодветна количина на коректор и изедначи го со пудра.
 • Долниот капак. Можеш да создадеш задимен поглед со нанесување на потемна сенка во близина на линијата на трепките.
КОЖА: розова пигментација, кожата е многу светла, малку црвена, понекогаш малку прозирна. По сончање кожата е црвена. Тип за земјени нијанси, вените на рацете често се со сина боја.

КОСА: таа има студени тонови, често во нијанси на сива и пепеласта
Црна, студени кафени нијанси

ОЧИ: Често, во нивните очи може да се забележат арктичките, студени бои - сива, сина, црна.
Темно зелени, челик, сини и сиви
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Како да избереш течна пудра која одговара на твојот тен. Прво, избери ја вистинската нијанса за твојот тип на убавина, стави две нијанси на линијата долж вилицата, потоа избери ја нијансата која најдобро се вклопува со твојата кожа. Ете!
 • Како мала количина сјај за усни го менува целосниот изглед! Ги нагласува твоите усни и многу лесно се користи, дури и кога брзаш.
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Моливот за очи за креирање на задимен поглед е нанесен како мали точки блиску до горниот капак. Потоа само треба нежно да се изедначи со четка за очи. Обезбеди дека по нанесувањетп кожата не е видлива долж линијата на трепките.
 • Светлата сенка во аголот на окото го прави да изгледа поотворено и е во баланс со потемната сенка на горниот и долниот капак. Не го пропуштај ова!
КОЖА: жолта пигментација, кожата во тек на годината изгледа исончано. По изложеност на сонце, кожата станува кафеава. Кај топлиот тип често се случува вените на рацете да се со зелена боја.

КОСА: Косата има прамени со топли тонови.
Тие изгледаат како да се осветлени од сонце, често и со црвеникави тонови.
Кафена, кафено-црвеникава

ОЧИ: Во очите на жените со топол тип на убавина може да се најдат траги од кафени и килибарни тонови.
Зелени, сини со жолти точки
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Како да користиш камена пудра: нанеси од пудрата со четка за лице и нежно протреси ја за да се ослободиш од вишокот кој може да изгледа вештачки на твоето лице. Потоа нанеси ја налицето со нежни потези.
 • Како да нанесеш течна пудра во твојот природен тон на кожата. Нанеси ја на лицето како крем и натапкај ја со сунѓерче. Не ја заборавај виличната линија, брадата и вратот. Не нанесувај течна пудра под очите, на капаците или веѓите.
ДОДЕКА ГО ГЛЕДАШ ВИДЕОТО ВИДИ:
 • Кога нанесуваш шминка со акцент на усните, избегнувај ја прејаката шминка за очи.
 • Остави твоите усни да зборуваат сами за себе!
студена русокоса
топла русокоса
студена бринета
топла бринета
X