Македонија
    |         |         |    
Avon Mark
Ние ветивме повеќе, погледни!
Погледни како се менуваме за тебе
Водич за Mark производите
маскари
моливче за очи / сенка за очи
пудри
пудри во прав и бронзери
кармини
лакови за нокти
шминка пред и потоа
BIG & DARING
Формула со колаген за 6 пати погусти трепки (без грутки, слепување и размачкување)
BIG & MULTIPLIED
Ефект на мултиплицирани трепки: Волумен и оптичко зголемување за до 50% повеќе трепки
BIG & FALSE
Илјадници волуменизирачки влакна кои даваат салонски совршен изглед како на вештачки трепки
MEGA EFFECTS
Панорамски волумен и регенерација со кератин од агол до агол
SPECTRALASH
Волумен по желба: од густи до 8 пати погусти. Само избери 1, 2, 3 за да го дефинираш изгледот на трепките
BIG & DARING САМООСТРЕЧКИ МОЛИВ ЗА ОЧИ
Водоотпорна боја совршена и за цртање линии и за "задимени" очи
МОЛИВ ЗА ОЧИ СО СУНЃЕРЧЕ
Меко моливче со вградено сунѓерче, совршено за "задимени" очи
SUPERSHOCK ГЕЛ-МОЛИВ ЗА ОЧИ
Шокантни линии: гел формулата исцртува смели, интензивни линии
ТУШ ЗА ОЧИ ЗА МЕГА ЕФЕКТ
Течен туш за очи со закосен врв овозоможува цртање на потенка и подебела линија
ДОЛГОТРАЈНА СЕНКА ЗА ОЧИ ВО ТЕГЛИЧКА
Крем-гел сенка за очи за 18-часовна интензивна боја, без бразди и размачкување
BIG COLOUR МОЛИВ ЗА ОЧИ
Мек, кремаст молив за лесно сенчење; долготрајна, водоотпорна формула
КОМПЛЕТ ЗА ВЕЃИ
2 во 1 восок и сенка, дава негуван и прецизен изглед на веѓите
МАТИРАЧКА ТЕЧНА ПУДРА
Дава свеж мат и природен изглед; за комбинирана до масна кожа, ниско до средно покривање
CC КОРЕКТИВЕН КРЕМ
Ги прикрива несовршеностите и дисколорациите, ја негува кожата и го подобрува тенот; за сите типови кожа, ниско до средно покривање
ПУДРА ВО ПРАВ СО МИНЕРАЛИ
100% природни минерални пигменти ја осветлува кожата, го изедначува тенот и го подобрува изгледот; за нормална и комбинирана кожа, средно покривање
CC КОРЕКТОР ВО СТИК
За напредна корекција на секаков проблем на кожата: омекнувачки, осветлувачки и неутрализирачки
ТЕЧЕН КОРЕКТОР
Обезбедува дополнителна прекриеност таму каде е потребно со исклучително природен ефект
КОМПАКТЕН КРЕМ КОРЕКТОР
Ги прикрива темните кругови и несовршености за секој ден
КРЕМ-РУМЕНИЛО ВО СТИК
Нагласувач во стик за очи, усни или образи што зрачат
БРОНЗЕР И ОСВЕТЛУВАЧ
дава совршено контуриран и блескав изглед
3Д ИСПАКНУВАЧКИ КАРМИН
Испакнува со колаген, смирува со ретинол, зацврстува со кофеин
КАРМИН ЗА СМЕЛА БОЈА НА УСНИТЕ
50% повеќе пигменти за раскошна боја и целосна покриеност со само еден слој
СЈАЕН КАРМИН SHINE BURST
Овошен кармин кој дава сјајна, прекривна боја, долготрајност и чувство на влажност
ПЕНКАЛО-КАРМИН ЗА УСНИ
Боја за усни во пенкало за лесна употреба за прецизна боја што трае
СЈАЈ ЗА УСНИ SHINE BURST
Овошен сјај за усни кој обезбедува висок сјај и моментална хидратација
3Д ИСПАКНУВАЧКИ СЈАЈ ЗА УСНИ
Испакнува, дава сјај и хидрира со витамини A, C, E
СВЕТКАВ СЈАЈ ЗА УСНИ ВО ТУБИЧКА
Ултра сочен сјај за усни во туба совршена за во чанта, за брза употреба кога е потребно
ЛАК ЗА НОКТИ СО ГЕЛ СЈАЈ
Интензивен сјај без УВ ламба; се отстранува како обичен лак за нокти
ЗАВРШЕН ЛАК ЗА НОКТИ СО ГЕЛ СЈАЈ
Завршен слој: 2 пати подолго траење на бојата, без лупење и пукање
ЛАК ЗА НОКТИ MEGA EFFECTS
Долготраен лак за нокти во модерни неон бои со висока покривност
ПОДЛОГА ЗА ЛИЦЕ AVON MARK
Моментално ги покрива несовршеностите: за кожа без несакан сјај, без видливи пори и линии - цел ден
ПРОФЕСИОНАЛНА ЗАВРШНА ПУДРА MAGIX HD
Ја фиксира шминката за да ја продолжи нејзината трајност, ги сокрива несовршеностите и обезбедува безмасен завршен ефект; за секаков тен
СПРЕЈ ЗА ПОДГОТОВКА И ФИКСИРАЊЕ НА ШМИНКА
Ја подготвува кожата за шминка; ја фиксира и го елиминира неестетскиот прав